Haber

KYK bursu ne zaman ödenecek? 2023 KYK kredisi ne zaman verilecek?

Üniversite öğrencileri 1 aydır heyecanla bekliyordu haberler gelmek. gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) öğrencilere sunduğu kredi hizmetiyle öğrencilerin ekonomik yükünün hafifletilmesi amaçlanıyor. KYK bursunun ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Peki KYK bursu ne zaman ödenecek? 2023 KYK kredisi ne zaman verilecek? Detaylar haberimizde…

KYK KREDİ VERİRSE, ALMAK ZORUNLU MUDUR?

KYK kredisi bir haktır ve krediyi alma zorunluluğu yoktur. Öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda bu krediyi kullanmayı tercih edebilirler.

KYK BURSU NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlk kez burs/kredi alacak olan öğrencilere, başvuruda bulundukları akademik yılın başında ve normal öğrenim süresi boyunca ödeme yapılır. Bu öğrencilere TC kimlik numaralarının son numarasına göre her ayın 6’sı ile 10’uncu günleri arasında ödeme yapılır. Öğrenciler ayrıca kendilerine verilen şifreleri kullanarak kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini internet üzerinden de öğrenebiliyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz banka kartlarını da bankadan alacaklardır.

seyhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu