Teknoloji

Chery’nin otomobil satışlarında yeni hedefi İtalya

Chery, 2024 yılı sonuna kadar Avrupa’nın farklı bölgelerine hizmet verecek yakıt türlerinin karışımıyla Omoda ve Jaecoo markaları için üçer SUV modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Chery’nin İtalya Ülke Müdürü Allen Jean, Milano’da yaptığı bir sunumda, şirketin bu yılın başlarında İspanya’da otomobil satışına başladığını ve 2024 yılı sonundan önce İngiltere ve Polonya’da, daha sonra diğer büyük Avrupa pazarlarında satışa başlayacağını açıkladı.

Reuters’a konuşan kaynaklar, Chery’nin aynı zamanda Avrupa’da bir montaj tesisi kurmayı düşündüğünü ve İtalya hükümetiyle ülkeye yatırım yapma konusunda görüşmelerde bulunduğunu belirterek, Çinli otomobil üreticisi için diğer seçeneklerin arasında İspanya’nın da yer aldığını söyledi.
Chery, Avrupa’ya daha düşük maliyetli, çoğunlukla elektrikli araçlar getiren birkaç Çinli otomobil üreticisinden biri. Öte yandan, Çinli elektrikli araç üreticilerinin adil olmayan hükümet sübvansiyonlarından yararlanıp yararlanmayacağı konusunda Çin ile Avrupa Birliği arasındaki ticari gerilimler giderek artıyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu