Yaşam

Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi’nin yeni durağı Akasya

Sütaş’ın gülen yüzü Sütaş Çiftliği Karikatürleri’nin 20. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen “Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi”nin ikinci durağı Akasya oldu. Stand, 13 Şubat Pazartesi gününe kadar Akasya’nın giriş katında ziyarete açık olacak.

Süt ve süt ürünleri alanında Türkiye’nin lider firması Sütaş’ın güler yüzü Sütaş Çiftliği Karikatürleri’nin 20. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi’nin ikinci durağı Akasya oldu. 1 Şubat Çarşamba gününden itibaren Akasya giriş katında açılışı yapılan stant, 13 Şubat Pazartesi gününe kadar 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Karikatürist Faruk Bayraktar’ın 2002 yılından bu yana Hürriyet Gazetesi’nde yayımladığı Sütaş Çiftliği Karikatürleri’nin ortasından derlediği karikatürlerin yer aldığı stant, ilk günden büyük ilgi görüyor. Özellikle sömestr tatili nedeniyle çok sayıda çocuk ve gencin ziyaret ettiği Akasya’da devam eden stant, 7’den 70’e herkesi gülümseten eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Faruk Bayraktar kimdir?

1965 yılında Yugoslavya’nın Novi Pazar şehrinde dünyaya gelen Faruk Bayraktar, 1968 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Marmara Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nden mezun olan Bayraktar, öğrencilik yıllarında başladığı çizgi film çalışmalarına Carşaf, Horoz, Pişmiş Kelle, Gırgır, Fırt, Hibir, Avni, Leman, L-Manyak, Lombak.

Meşhur kaset tipi ve absürd fantastik karakterlere yer veren Pişmiş Kelle Dergisi’ndeki ünlü Kravisni Tol Tol karikatürü köşesiyle dikkat çeken Bayraktar’ın çizgi filmlerinde kullandığı ve “gelenzi-gidenzi kalıbı” olarak bilinen çarpık esprili konuşma tarzı, karikatürleri haline geldi. gençler arasında yaygın. 2002 yılından beri Sütaş Çiftliği Karikatürleri çizen Bayraktar’ın Kravisni Tol Tol, Rezil-i Rüsvan, Sütaş Karikatürleri adlarıyla yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-senkaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu