Haber

İsrail muhalefet lideri aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir’i bir “palyaçoya” benzetti

İsrail muhalefetindeki Yesh Atid (Gelecek) Partisi lideri Yair Lapid, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’i “başarısız ve korkak bir Tik Tok palyaçosu” olarak nitelendirdi.

Lapid, Ben-Gvir’in görevden alınmasını talep eden eski emniyet müdürlerine yönelik sözlü saldırılarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

“Ben-Gvir korkak ve başarısız bir Tik Tok palyaçosu.” Lapid, İç Güvenlik Bakanı’nı “askerlik hizmetinden kaçmak ve terörist hareketleri desteklemekle” suçladı.

Bazı eski polis şefleri, 8 Mart’ta Başbakan Binyamin Netanyahu’ya bir mesaj göndererek, Ben-Gvir’in operasyonlarla ilgili karar alma sürecine müdahale ettiğini belirtti.

Eski emniyet müdürleri, Ben-Gvir’i “polisi ve olayları siyasi çıkar sağlamak ve kanunların kendisine verdiği yetkilere aykırı hareket etmekle” suçlayarak, bakanın görevden alınmasını talep etti.

Ben-Gvir ise eski emniyet müdürlerine sözlü saldırıda bulundu.

Eski Savunma Bakanı ve Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz da 9 Mart’ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başbakan Netanyahu’ya “Ben-Gvir’i görevden uzaklaştırması” için davette bulundu.

murgul-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu